Pozycjonowanie Strony Firmowej

Dlaczego widoczność w Internecie jest konieczna?

pozycjonowanie strony firmowej

Z wyszukiwarki internetowej korzysta większość ludzi. Szacuje się, że tylko Google przetwarza dziennie około 3,5 miliarda zapytań, a prawie 70% wszystkich zachowań w sieci zaczyna się właściwie od wpisania szukanego hasła do wyszukiwarki. Z tego względu pozycjonowanie strony internetowej jest aktualnie jedną z głównych form reklamy w Internecie, ponieważ umożliwia zajęcie najlepszych miejsc na liście wyników wyszukiwania. Dziś opowiemy, dlaczego pozycjonowanie strony firmowej w Google jest wręcz niezbędne z punktu widzenia sprzedaży i rozwijania swojego biznesu.

W tym artykule:

Na czym polega pozycjonowanie strony internetowej?

Wyniki wyszukiwania w Google dzielą się na organiczne i płatne (pochodzące z opłaconych reklam). To, jakie strony pojawią się jako pierwsze propozycje na wyszukaną frazę, zależne jest od algorytmów Google. Pozycjonowanie strony firmowej jest niczym innym, jak działaniami mającymi na celu podniesienie pozycji danej strony w organicznych wynikach wyszukiwania. 

Pozycjonowanie w Google nazywane jest również SEO marketingiem i niesie za sobą szereg korzyści. Oczywiście niezwykle istotna jest tutaj rola dedykowanego specjalisty, który poprowadzi te działania konsekwentnie i prawidłowo. Działanie po omacku może bowiem narobić więcej szkód, niż pożytku. Z tego względu pozycjonowanie strony firmowej zdecydowanie warto oddać w ręce fachowców.

Pozycjonowanie strony a lepsza widoczność witryny

Jeśli zależy ci, aby twoja firma dobrze prosperowała we współczesnej rzeczywistości, pozycjonowanie strony firmowej jest niezbędne. Takie działania zapewnią ci lepszą widoczność w Internecie, a tym samym oferta twojej firmy stanie się łatwo dostępna dla potencjalnych klientów. Pozycjonowanie stron sprawia, że klienci sami znajdują ofertę danej firmy, ponieważ odpowiada ona ich potrzebom. 

SEO marketing to podstawa każdego nowoczesnego biznesu. Klienci mogą wówczas odnaleźć twoją witrynę dokładnie wtedy, gdy tego potrzebują. Warto dodać, że pozycja twojej witryny na liście wyników wyszukiwania to efekt długotrwały, który gwarantuje dobrze przeprowadzone pozycjonowanie strony. 

Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie w działania profesjonalistów, którzy skrupulatnie przeanalizują słowa kluczowe, twoją konkurencję oraz wdrożą odpowiednie rozwiązania. Pozycjonowanie stron - Trójmiasto czy Warszawa - wszędzie znajdziesz sprawdzonych i doświadczonych specjalistów!

Lokalne pozycjonowanie stron - szansa dla małych biznesów

Pozycjonowanie sklepu internetowego lub strony firmowej to działania, które znacznie wspierają również mniejsze, lokalne biznesy. Pozycjonowanie w Google to proces długotrwały, jednak jego efekty są równie długofalowe. To szansa dla mniejszych firm, które nie mają jeszcze zawrotnych budżetów na reklamę i marketing. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie stać cię na pozycjonowanie stron, cennik takiej usługi jest tak naprawdę na każdą kieszeń. 

Lokalne pozycjonowanie stron potrafi przynieść bardzo satysfakcjonujące efekty. Jest często tańsze i bardziej opłacalne dla mniejszych firm, które kierują swoją ofertę na rynek lokalny. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie potrzebujesz pozycjonowania, bo nie brakuje ci klientów, sytuacja może szybko ulec zmianie. Wystarczy, że dasz się prześcignąć swojej konkurencji, która inwestuje w SEO. Wówczas możesz stracić wielu klientów i już nigdy nie wrócić na topową pozycję.

Pozycjonowanie strony firmowej a działania konkurencji

Pozycjonowanie w Internecie to doskonały sposób na skuteczne wyprzedzenie konkurencji. Nie oszukujmy się - komu na tym nie zależy? Skuteczne pozycjonowanie strony firmowej gwarantuje przynajmniej 32% wszystkich kliknięć! Dzięki temu wyprzedzisz wszystkie firmy ze swojej branży, które nie prowadzą działań SEO. 

Nawet jeśli twoja konkurencja także inwestycje w pozycjonowanie strony firmowej, nie powinno cię to zniechęcać. Wciąż masz szansę zająć pierwsze miejsce! Wszystko zależy od współpracy z dobrym specjalistą, którego wiedza i doświadczenie pozwolą ci na lepsze pozycjonowanie strony swojej firmy w wynikach wyszukiwania, a docelowo na zajęcia pierwszego miejsca.

Zwiększenie widoczności w Internecie

Pozycjonowanie w Google a wzrost sprzedaży

Tak jak już wspomnieliśmy, pozycjonowanie strony internetowej znacząco zwiększa widoczność witryny w Internecie, a co za tym idzie - zwiększa się także ruch na stronie. Dzięki temu większa liczba potencjalnych klientów może dotrzeć do oferty swojej firmy i zamówić stosowną usługę lub produkt. Pozycjonowanie w Google to kluczowy mechanizm, który skutecznie zwiększa sprzedaż szczególnie w branży e-commerce. 

Jeśli posiadasz zatem sklep internetowy, dbanie o jego pozycjonowanie w Internecie powinno być jednym z twoich najważniejszych zadań. SEO marketing skutecznie wspiera również sprzedaż usług lokalnych. Pozycjonowanie strony na skrupulatnie dobrane słowa kluczowe to realna szansa na przyciągnięcie do twojej firmy internautów, którzy będą zainteresowane wyraźnie zainteresowani skorzystaniem z oferowanych usług. Część z nich prawdopodobnie zostanie z tobą na dłużej, a jak wiadomo - stały klient to prawdziwy skarb!

Skuteczne pozycjonowanie stron - gwarancja długofalowych efektów

Pozycjonowanie strony internetowej to długi proces, na którego efekty trzeba poczekać. Nie da się ich zauważyć już pierwszego dnia od startu działań. Jednak gdy oczekiwane efekty już się pojawią, przy odpowiedniej moderacji i optymalizacji mogą utrzymać się przez wiele lat. To informacja szczególnie istotna, jeśli chcesz zamienić płatne kampanie Google na pozycjonowanie strony.

Efekty kampanii PPC są co prawda widoczne błyskawicznie, jednak znikną one wraz z wyłączeniem budżetu reklamowego. Jeśli przestaniesz płacić dla giganta Google, reklamy zostaną wyłączone, a witryna twojej firmy znów spadnie na szary koniec wyników wyszukiwania. Z kolei wypracowane efekty pozycjonowania można z łatwością utrzymać przez długi czas, bez konieczności doinwestowywania kolejnych środków. Skuteczne pozycjonowanie stron to jedno z najbardziej rentownych i długofalowych sposobów na pozyskiwanie nowych klientów.

Jak widzisz, widoczność w Internecie i skuteczne pozycjonowanie stron firmowych są wręcz niezbędne z punktu widzenia prowadzenia rentownego biznesu. Konkurencja nie śpi, a wymagania konsumentów stale rosną. Ciekawi cię, ile kosztuje skuteczne pozycjonowanie stron? Cennik bez problemu odnajdziesz na naszej stronie! Możesz także w tym celu skontaktować się z naszym doradcą.